Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

GYMNASTIKA A SPORTY (5-7 LET)

 

Speciálně pro předškolní děti jsme připravili dva kurzy cvičení, ve kterých mohou zdokonalit své pohybové dovednosti a připravit se tak na budoucí sportovní specializaci nebo školní tělesnou výchovu.

  • Věková kategorie: 5-7 let
  • Délka cvičební hodiny: 60 minut
  • Maximální počet dětí v hodině: 8

 

DĚTSKÁ GYMNASTIKA (5-7 let)

Kurzy gymnastiky pro děti jsou vytvořené speciálně pro předškolní děti ve věku od 5 do 7 let. Gymnastika je výborným základem veškeré další pohybové průpravy nebo specializace a v GLL vhodně navazuje na předchozí kategorie Parťáků (4-6 let).

Děti mají díky propracované metodice možnost zdokonalit se v dovednostech na gymnastickém nářadí, posílit svaly a celkově vylepšit svoji fyzickou zdatnost.

Základem hodin je cvičení na gymnastickém nářadí - kladina, bradla, žebřiny, švédská bedna - vhodně doplněné o důkladné rozcvičení, sportovní hry i závěrečné protažení. Každému bloku (zahřátí, rozcvička, hlavní část na nářadí, závěrečná hra a protažení) věnujeme dostatek času a klademe velký důraz na správné provádění všech cviků.

REZERVACE

ROZVRH HODIN

 

SPORŤÁCI (5-7 let)

Základy nejznámějších sportů jsou naší specialitou, kterou chceme předškolákům (a menším školákům) přiblížit v několika blocích.

Právě v tomto období je velmi vhodné, aby děti dostaly obecné základy pro širokou paletu možných sportů, avšak prozatím bez úzké specializace a bez nutnosti věnovat se konkrétnímu sportu již intenzivně či dokonce závodně. Obratnost, kterou touto průpravou získají, pak využijí nejen ve škole, ale i dalších oblastech. Ve srovnání s vrstevníky budou mít náskok v podobě kvalitní pohybové průpravy pro další rozvoj.

V hlavním bloku se věnujeme fotbalu, basketbalu, házené, volejbalu, tenisu, florbalu, golfu, gymnastice, atletice… A to vždy zábavnou formou, která je kromě praktické části doplněna i o související teoretickou průpravu – pravidla, historie, známí sportovci, největší úspěchy atp.